Apie mus rašo

Poliurėja užsandarina net tokias vietas, kuriose jokia kita medžiaga negelbsti (ASA.LT)

Poliurėja užsandarina net tokias vietas, kuriose jokia kita medžiaga negelbsti

Statybose bei pramonėje pasitaiko labai daug probleminių vietų, kuriais reikia ne tik patikimai užsandarinti, bet ir apsaugoti nuo aplinkos poveikio.

Apšiltinimas purškiamomis poliuretano putomis. IZOputos

Rekonstruojant Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo vidaus ir lauko baseinus, jų hidroizoliacinei apsaugai projekte buvo pasirinkta poliurėja.

Rekonstruojant Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo vidaus ir lauko baseinus, jų hidroizoliacinei apsaugai projekte buvo pasirinkta poliurėja.

Bėda ta, kad dažniausiai sandarumą reikia užtikrinti ekstremaliose sąlygose esantiems paviršiams: vietose, kuriose kaupiasi vanduo, drėgmė, jas veikia šaltis, karštis, saulė, lietus.

Ar įmanoma tokias vietas patikimai izoliuoti ir apsaugoti? Atsakymas – taip, su poliurėja.

Poliurėja (angl. Polyurea) – aukštųjų technologijų polikarbamidas.

Jis yra elastomero tipo, kuris gaunamas susijungiant izocianato komponentui su sintetinės dervos mišiniu polimerizacijos būdu. Tai nėra poliuretano putos ar jų atmaina. Tai besiūlė purškiama hidroizoliacinė membrana, ypač elastinga, atspari mechaniniam dėvėjimuisi bei daugeliui chemikalų, dėl jos ypatingo sukibimo su paviršiais išlieka sandari net ekstremaliausiose vietose.

Sėkmės garantas – teisingai parinkta technologija ir tikslus jos išpildymas

Rekonstruojant Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo vidaus ir lauko baseinus (išskyrus veikiantį pasirodymų baseiną), jų hidroizoliacinei apsaugai projekte buvo pasirinkta poliurėja. Objekto darbus vykdantis generalinis rangovas UAB “Kortas” ieškojo, kas galėtų kokybiškai įrengti hidroizoliuojančią dangą, mat delfinariumo personalas turėjo blogos patirties, nebepasitikėjo poliurėjos savybių patikimumu ir kėlė itin aukštus reikalavimus. Anksčiau su poliurėja įrengiant nedidelį baseiną dėl nekokybiškai atliktų paruošiamųjų darbų poliurėja nuo paviršiaus atšoko.

Rekonstruojant Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo pagrindinį pasirodymų baseiną, UAB „Kortas” ne iškart rado įmonę, kuri darbus su poliurėja galėjo įvykdyti pagal teisingą technologiją.

Kaip sakė dalį darbų vykdžiusios UAB „Kortas” gamybos direktorius Kęstutis Rusonis, objektas buvo sudėtingas, teko ieškoti ne tik išskirtinės medžiagos bet ir patikimo subrangovo.

Delfinariumo baseinui atnaujinti tinkamą poliurėjos technologiją pasiūlė IĮ „Gamona”, dirbanti ne tik su poliurėja ir elastomerais, bet ir turinti ilgametę patirtį šiltinant įvairius objektus poliuretano putomis naudojant purškimo technologiją.

IĮ “Gamona” vadovai konsultavosi su medžiagos tiekėju – UAB “Polimaris”, kuris atstovauja poliurėjos gamintojus. Darbuotojus siuntė stažuotis į Olandiją.

“Tai buvo būtina sąlyga, nes poliurėją gaminantys olandai, skirtingai nei italai ar lenkai, nesutiko parduoti žaliavų neįsitikinę, kad jos nebus sugadintos. Jeigu bent viena operacija būtų atlikta neprofesionaliai, nepatikrinti paviršiai prieš uždedant sekančius, nebūtų pasiektas tinkamas rezultatas”, – tvirtino IĮ “Gamona” projektų vadovas Žilvinas Jocius.

Anot specialisto, svarbiausia – nesitaikstyti su nekokybišku darbu. Pagrindiniai sunkumai IĮ “Gamona” vadovams bei personalui buvo išlaikyti technologinius reikalavimus. „Nors jie nesiskiria nuo reikalavimų epoksidinėmis ar kitoms dangoms, skiriasi tik požiūris į išpildymą”, – sako įmonės vadovas Žydrūnas Drazdauskas.

UAB “Kortas” personalas reikiamus paviršius paruošė pagal UAB “Polimaris”pateiktą technologiją bei būtinas sąlygas, todėl galutinis rezultatas pateisino lūkesčius.

Apšiltinimas purškiamomis poliuretano putomis. IZOputos

Delfinariumo baseino paviršiai padengti poliurėja.

Poliurėjos danga – tai ne poliuretano putų atmaina, kaip daugelis mano. Su poliuretano putomis bendra tik tai, kad naudojama ta pati purškimo technologija ir įranga.

Dviejų komponentų elastomero komponentai susimaišo purškimo metu esant 65-85 laipsnių C temperatūrai ir 150-210 bar slėgiui. Purškimo metu įvyksta reakcija, kurios metu ir susidaro nauja medžiaga. Nuo poliuretano putų medžiaga skiriasi sudėtimi, atsparumu cheminiams junginiams, trinčiai.

„Kiek teko girdėti, poliurėja buvo sukurta išminuotojams, nes šia medžiaga padengtos sienos po sprogimo nesubyra. Mačiau įvairius šios medžiagos bandymus per „Discovery” kanalą”, – sako su poliurėja dirbantis IĮ „Gamona” projektų vadovas Žilvinas Jocius.

„Dažniausiai hidroizoliacijai naudojami epoksidiniai, silikoniniai, akriliniai, poliuretaniniai hermetikai. Tačiau dėl jų tinkamo ilgalaikio sukibimo su paviršiumi visada yra tam tikra rizika, priklausanti nuo eksploatacijos salygų.

Poliurėja nėra vien tik hermetikas, tai purškiama danga, turinti labai didelį ir labai greitą sukibimą su paviršiais, bet tuo pačiu labai elastinga, iki trūkimo gali pailgėti iki 6 kartų. Tai išties išskirtinė medžiaga”, – aiškina specialistas.

Daugiau »

Read more

Kokio tankio poliuretano putų reikia pastogei apšiltinti? (ASA.LT)

Kokio tankio poliuretano putų reikia pastogei apšiltinti?

Klausimas: Ką reiškia uždarų porų putų poliuretano tankis? Kokio jų tankio reikia pastogei apšiltinti? Ar purškiant mažesnio tankio putomis, kur nereikia dangos kietumo, kainuos pigiau?

Žilvinas Jocius. Apšiltinimas purškiamomis poliuretano putomis. IZOputos. Poliuretano putos.

Atsako Žilvinas Jocius, IĮ „Gamona” projektų vadovas, www.izoputos.lt

Uždarų porų poliuretano tankis nusako, kiek kilogramų medžiagos  yra viename kubiniame metre.

Priklausomai nuo medžiagos (poliuretano putos) tankio, poliuretanas bus atvirų (šilumos izoliacija yra oras, gamintojų rekomenduojama naudoti garso izoliacijai) arba uždarų porų (šilumos izoliacija yra inertinės dujos uždarytos celėse).

Sertifikuoto kaip šiltinimo medžiagos uždarų porų poliuretano tankis prasideda nuo 35-37 kg/m3, priklausomai nuo gamintojo ir tankio skiriasi atvirų porų kiekis, šiluminė varža, garo laidumas, drėgmės įgeriamumas, matmenų stabilumas.

Pastogės šiltinimui medžiagos tankis nėra labai svarbus faktorius, žymiai svarbesnis yra medžiagos šilumos laidumas.

Visoje Europos Sąjungos teritorijoje šiltinimui skirtos uždarų porų poliuretano putos privalo turėti „Eksploatacinių savybių deklaraciją”.

Daugiau »

Read more

Poliuretano putos plokštiesiems stogams bei rūsio luboms (statybajums.lt)

Poliuretano putos plokštiesiems stogams bei rūsio luboms

Poliuretano putos plokštiesiems stogams bei rūsio luboms

Pakalbėkime apie plokščiųjų stogų bei rūsio lubų  sandarinimą ir šiltinimą poliuretano putomis.

Dažniausiai naudojant tradicines šiltinimo medžiagas sunkoka išgauti vientisumą, kodėl?

Visų pirmiausia statinio šiltinimas susijęs su sandūrų, angokraščių užtaisymu, siūlių sandarinimu. Visuomet atsiranda sunkiai pasiekiamų vietų, nes paviršius dažniausiai būna nelygus.

Todėl šiltinant polistireniniu putplasčiu ar mineraline vata, tokių vietų izoliacija yra varginantis ir kruopštus darbas: reikia plokštes pjaustyti, kloti keletą sluoksnių medžiagos, garo izoliacinę plėvelę, sluoksnius sujungti, pritvirtinti prie pagrindo.

Taigi, nėra visiškos garantijos, kad stogo šiltinimas bus padarytas tinkamai.

Kadangi  daug smulkių detalių, veikia žmogiškasis faktorius, kad kažkas bus pamiršta ir iki galo tinkamai nepadaryta.

Jeigu tokios vietos liks nesandarios, nuo šilumos nuostolių negelbės nė storiausias šiltinimo sluoksnis, medžiaga ir darbas neatsipirks.

Apšiltinimas purškiamomis poliuretano putomis. IZOputos

Tikriausiai paklausite ką tokiais atvejais daryti? Profesionalai pataria naudoti kiek brangesnes, bet tokioms vietoms labiau tinkamas ir patikimas medžiagas, nes paprasčiau pasiekti gerą rezultatą ir nereikės iš naujo atlikinėti tų pačių darbų.

Tinkamiausias sprendimas poliuretano putos, jos užpildo tarpus 100%!

Poliuretano putos –  viena  sandariausių  ir šilčiausių termoizoliacinių medžiagų.

Iš esmės tai yra mums įprasto polistireninio putplasčio atmaina, poliuretanui gaminti naudojama sintetinė žaliava, kurios poros užsipildo inertinėmis dujomis (CO2). Poliuretanas gali turėti atviras ir uždaras poras.

Uždarų porų poliuretanas yra itin geras šilumos izoliatorius,o atvirų porų poliuretanas naudojamas garsui izoliuoti.

Daugiau »

Read more

IZOPUTOS, UAB GAMONA (ASA.LT)

IZOPUTOS, UAB GAMONA

Įkurti įmonę paskatino išėję iš kitų statybinių kompanijų vedantieji specialistai apšiltinimo ir termoizoliacijos srityse.

Mūsų darbuotojai specializuojasi pastatų apšiltinimo srityje ir renovacijoje siekdami kuo efektyvesnių pastatų ekonominių sprendimų.

 

Apšiltinimas purškiamomis poliuretano putomis. IZOputos

Įvykiai, susiję su elektros ir kitų energijos rūšių kainų kilimu, paskatino mūsų specialistus priimti kompleksiškus ir tikslius statybinius sprendimus: darbų greičio, kokybės su garantija bei ekonominį atsiperkamumą – apie tai Lietuvos žmonės dažniausiai pamiršta.

Viena iš pagrindinių mūsų variklių yra naujos technologijos bei jų pritaikymas.

Nusistovėjęs konservatyvumas ir gyvenimiška inercija trukdo Lietuvos žmonėms pasirinkti naujas medžiagas bei technologijas.

Daugiau »

Read more

Poliuretano putos sandariam šiltinimui – tiesiai į dešimtuką (ASA.LT)

Poliuretano putos sandariam šiltinimui – tiesiai į dešimtuką

Yra vietų, kurias šiltinti įprastinėmis medžiagomis ir sudėtinga, ir nelabai efektyvu. Vienos iš tokių – tai plokštieji daugiabučių stogai ir rūsių lubos.

Apšiltinimas purškiamomis poliuretano putomis. IZOputos Poliuretano putos.

Tradiciškai šiltinant sunku išgauti vientisumą

Uždėti šiltinimo plokštes ant vientiso lygaus paviršiaus nėra itin sudėtinga, tačiau tokių paviršių beveik nebūna. Bet kurio statinio šiltinimas susijęs su sandūrų, „praėjimų”, angokraščių užtaisymu, siūlių sandarinimu, būna vietų, kurias pasiekti sunku.

Šiltinant polistireniniu putplasčiu ar mineraline vata, tokių vietų izoliacija yra varginantis ir kruopštus darbas: reikia plokštes pjaustyti, kloti keletą sluoksnių medžiagos, garo izoliacinę plėvelę, sluoksnius sujungti, pritvirtinti prie pagrindo.

Taigi, nėra visiškos garantijos, kad stogo šiltinimas bus padarytas tinkamai -itin daug smulkių detalių, veikia žmogiškasis faktorius, kad kažkas bus pamiršta, nepadaryta. Jeigu tokios vietos liks nesandarios, nuo šilumos nuostolių negelbės nė storiausias šiltinimo sluoksnis, medžiaga ir darbas neatsipirks.

Ką daryti? Profesionalai pataria naudoti kiek brangesnes, bet tokioms vietoms labiau tinkamas ir patikimesnes medžiagas, nes paprasčiau pasiekti gerą rezultatą.

Poliuretano putos užpildo tarpus

Viena iš sandariausių, tuo pačiu ir šilčiausių termoizoliacinių medžiagų yra poliuretano putos (PUR). Iš esmės tai yra mums įprasto polistireninio putplasčio atmaina, poliuretanui gaminti naudojama sintetinė žaliava, kurios poros užsipildo inertinėmis dujomis (CO2).

Poliuretanas gali turėti atviras ir uždaras poras. Uždarų porų poliuretanas yra itin geras šilumos izoliatorius, atvirų porų poliuretanas naudojamas garso izoliacijai.

Daugiau »

Read more